Kalan Süre

Çok sayıda güvenlik etkinliği ISEC ile hayata geçecek


Türk ve dünya güvenlik sektörünün en büyük buluşmalarından biri olacak ISEC - Anayurt Güvenliği, İç Güvenlik Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı'nda güvenlik sektörünü yakından ilgilendiren çok sayıda etkinlik gerçekleştirilecek.
 
ISEC Fuar Çalıştayları güvenlik sektörüne ışık tutacak
 
CNR Holding tarafından global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ISEC Fuar Çalıştayları’nda  “Sınır Güvenliği Sistemleri, Siber Güvenlik Teknolojileri, Güvenlik Cihazları Teknolojisindeki gelişmeler ve bunların standardizasyonu ile sertifikalandırılması, Güvenlik Hizmetlerinde görev hayvanı kullanımı” konuları derinlemesine ele alınıp, sonuçları rapor halinde, çeşitli bakanlıklara sunulacaktır.
 
Bu çalıştaya, Türki Cumhuriyetlerinin, Ortadoğu ülkelerinin ve Balkan ülkelerinin emniyet yetkilileri ile ülkemizde özel güvenlik hizmeti alan büyük kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri özel bir organizasyonla davet edilerek katılımları sağlanacak.
 
Güvenlik uzmanlarından en son testler
 
ISEC'de ayrıca dünyanın ve Türkiye’nin en önemli güvenlik uzmanları, güvenlik alanındaki en son sistemlerin, uygulama ve testlerini gerçekleştirecekler.
 
“Arama ve kontrol uygulamalarında çözüm, fiziki güvenlik sistemleri test ve gösterileri, elektronik güvenlik sistemleri test ve gösterileri, biyometrik güvenlik sistemleri test ve gösterileri, hırsız alarm sistemleri test ve gösterileri, ürün güvenlik sistemleri test ve gösterileri”nin yer alacağı etkinlikler, profesyonel ziyaretçilerin ilgi odağı olacak.
 
 
Fuar süresince 4 ayrı konuda çalıştay yapılacaktır. 
 
1994-2001 yılları arasında New York belediye başkanlığı yapan ve kentteki artan suç oranını önemli oranda azaltmasıyla tanınan ABD'li siyasetçi ve hukukçu Rudy Giuliani de çalıştaylara konuşmacı olarak katılacak.
 
1-Sınır Güvenliği Sistemleri
 
Sınır tehditleri ve ihlallerini önlemede kullanılan teknolojilerin konuşulacağı çalıştay da Sınır Güvenliğinin Ulusal Güvenliğe Etkisi ve Koordinasyonun Önemi konusu ele alınacaktır. Sınır güvenliği konusunda görev alan kurum ve kuruluşların yetkililerinin yanı sıra konunun uzmanları da konuşmacı olarak davet edilecektir.
 
 
2-Siber Güvenlik Teknolojileri
 
Yeni nesil siber güvenlik tehditlerinin konuşulacağı çalıştay da Son Kullanıcı Güvenliği ve Siber Güvenlikte Yapay Zeka konuları ele alınacaktır. 
 
Ulusal Siber Güvenlik Kurulunda yer alan kuruluşlardan olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başta olmak üzere ilgili kuruluşlardan konunun uzmanları konuşmacı olarak davet edilecektir.
 
 
3-Güvenlik Cihazları Teknolojisindeki gelişmeler ve bunların standardizasyonu ile sertifikalandırılması
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının organizasyonu ile yapılacak olan ve güvenlik cihazları teknolojisindeki gelişmelerin konuşulacağı çalıştay da ülkemizdeki yardımcı güvenlik cihazlarındaki standardizasyon ve sertifika eksikliği ele alınacaktır. Türk Standartları Enstitüsü başta olmak üzere ilgili kurumlardan konunun uzmanları konuşmacı olarak davet edilecektir.
 
 
4-Güvenlik Hizmetlerinde görev hayvanı kullanımı
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı Organizasyonu ile güvenlik hizmetlerinde görev hayvanı kullanımı hayvan yetiştiricileri ve ilgili güvenlik birimleri tarafından detaylı olarak ele alınacak ve sorunlar tespit edilip çözüm önerileri ortaya konulacaktır.